VÄRAV PÕHJA-TAISSE “IIDSE LANNA RADADEL”

(1 ülevaade)

 650.00

TUHANDE RIISIPÕLLU KUNINGRIIK
See neli päeva ja kolm ööd kestev reis viib Sind rändama endistele Lanna kuningriigi valdustele… Täpsemalt siis Chiang Mai ja Mae Hong Son provintsidesse.

Saab liituda Chiang Maist, Bangkokist ¹ või Phuketilt ²

Peale rännakut võid Chiang Maist edasi lennata näiteks Bangkokki, Phuketile, Krabisse, Samuile, Trati(Koh Chang).
€ 
Lisan neist

Kirjeldus

Värav Põhja-Taisse viib Sind endistele Lanna kuningriigi valdustele. Tai keelest tõlgituna tähendab Lanna tuhandet riisipõldu ehk meid on siis ees ootamas üks meeliköitev rännak TUHANDE RIISIPÕLLU KUNINGRIIKI!

Tänapäeval leiame sealt eest Taimaa kõige põhjapoolsemad provintsid – Chiang Mai ja Chiang Rai. See pilvede piiril laotuv mägine Põhja-Tai on mulle meeldima hakanud just tänu oma roheluse, põimunud kultuuride ja piiritute vaadete pärast…

Selle muinasjutulise ilu katsumiseks annab parima võimaluse road trip’i laadne ringreis Mae Hong Son Loopil(silmus/ring). Mae Hong Son on üks väike tukkuv mägikülake, milleni jõudmiseks tuleb läbida 1,864-ja kurviga mägitee… Iga tõelise motomehe ja -naise maiuspala! Ehk kui sul on kogemusi, siis tule ja tee see rännak läbi kaherattalisega:))).
Läbitavaid km tuleb meil ca.500 ning teele lisaks kurvidele, mis iseenesest tähendab ju vaid võrratuid vaateid, jääb hulgaliselt vaatamisväärsusi. Külastame huvitavamaid templeid, uurime piirkonna ajalugu, käime rahvusparkides, vallutame Taimaa kõige kõrgema mäetipu ning muidugi need lummavad riisiväljad…

Kohtumine mägihõimudega…

Selle rännaku üheks huvitavaimaks kogemuseks saab olema kindlasti pilguheit kohalikele mägihõimudele. Neid on rohkem, kui sa arvata oskaksid. Kõik on ju kuulnud pikakaelalistest Karenitest. Aga Lisud, Akhad, Lahud, Shanid, Hmongid, Mienid… ja omakorda nende allrühmad, kes on saanud nimetuse oma riiete värvuse järgi. Näiteks Punased ja Mustad Lahud…
Minu lemmikud on Lisud, sest nad kannavad oma traditsioonilisi kirevaid riideid igapäevaselt, ka põllul tööd tehes… Kuna meie rännak püüab vältida nö. näidiskülasid, siis on olnud olukordi, kus külast läbi sõites ei saagi aru, kelle juurde jõudsid. Aga õnneks on nad väga lahked ning piisavalt uudishimulikud, et “jutule saada” ja nendelt pisut selgitust juurde küsida.

Infoks veel, tegemist ei ole nö. Tai põlisrahvastega. Nad kõik on suht erineva minevikuga rändrahvad, kes on leidnud endale parema elupaiga Taimaa kõige kõrvalisemas piirkonnas. Nende taust jääb enamuses Lõuna-Hiina (Yunnan) aladele, kuid ka paljud hõimud on sõdade ja tagakiusamiste eest pakku tulnud Tai naaberriikidest (Myanmar ja Laos).

Mida veel!
Meie rännakuteele jääb veel palju, palju. Peale Chiang Mai turgude ja vanalinna, veel näiteks Pai kanjon, kirstukoopad ning kindlasti saame osa Põhja-Tai kohvilembusest (päris päris kohv, mitte nagu Lõuna-Tai “rahvusjook” Nescafe…).

Nii, Chiang Rai! Sinna me nende päevade jooksul kahjuks ei jõua. Liialt suur on see iidne Lanna kuningriik… Aga ära muretse, tee- ja kohviistandused ning Kuldne kolmnurk ootavad Sind juba uutel radadel.
 
Rännaku kestvus: 4päeva ja 3ööd.
Algus neljapäeviti ca.14:00 Chiang Mai(CM) vanalinnas ja lõpp pühapäeviti CM-i lennujaamas hiljemalt 20:00.

Rännakud toimuvad, kui grupi suuruseks kujuneb vähemalt 6in. Kui Teid on vähem, siis palun saada sobiliku toimumisajaga TRIPiSOOV!. Saan hakata soovitud kuupäeva reklaamima ning ehk õnnestubki meil rändama minna:).

¹⁻² Bangkokis olijad ja Phuketil puhkajad saavad samuti liituda! Edasi-tagasi lennupilet jääb tavaliselt vahemikku 100-230€. Kõik sõltub ajast ja saadavusest.
NB! Phuketi lennujaama transfeerid võtan enda kanda.
Ühe otsa rongipilet Bangkokist CM’i avatud kupeega rongis (2.klass) maksab ca €30.00.
 
Hind sisaldab:
– Chiang Mai vanalinna tutvustustuuri koos kohalike turgude külastamisega;
– road trip’i CM-Pai-Mae Hong Son-CM ehk teeme läbi võrratu Mae Hong Son Loopi;
Sõiduvahend sõltub grupi suurusest (üldjuhul ikka 4×4 maastur). Soovi korral ka kaherattalised**
– matka Pai kanjonisse;
– Tham Lodi koopatrippi
– ülevaadet kohalikest mägihõimudest;
Rännaku jooksul külastame mitut erinevat mitte turistile mõeldud mägihõimuküla.
– ronimisi kohalikesse “kirstukoobastesse”;
– tutvumist Pai ja Mae Hong Soni mägitemplitega;
– Doi Inthanoni mäetipu vallutamist;
– majutust 1-le kaheses toas;

³ Kui reisid üksinda või reisiseltskond on paaritu arvuga, siis lisa oma tellimusele ka ÜKSINDA TOAS lisatasu. Lapsele 0-10 ei pea lisama, sest magab vanematega ühes voodis.

– 4 lõunasööki/3 hommikusööki/4 õhtusööki;
– rahvuspargitasusid;
– joogivett;
– pluss piiramatus koguses EMOTSIOONE:).

** Kaherattalistega õnnestub see rännak kõige paremini:). Hinna sees on pisikesed mootorrattad/rollerid hinnaga €6-7/päevas ja nende kütus. Rentimisel lisandub deposiit €80, mis tagastatakse. Kui soovid suuremat ratast, siis tutvu nende rendihindadega.

 
NB! Lapsed tripile kaasa…
Siin pead ise otsuse vastu võtma. Mina saan hakkama.

Laps magab vanematega ühes voodis.

 
Sinu pagas:
Iga rändaja saab kaasa võtta ainult käsipagasi!!! Lubatud on 1kott max 7kg +käe- või fotoaparaadikott. Kui reisid suurema pagasiga, siis teata sellest. Mõtleme midagi välja…
 
Soovitused:
Kaasa võtke vahetusriided, soojem dressikas, lisaks plätudele ka kinnised jalanõud, ujumisriided, päikesekreem ja -prillid.
 
Ilusaid Tai mälestusi soovides,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Taimaa rajaleidja
 

Alates hooajast 2017/2018 viin oma tripid, matkad ja rännakud läbi KESKKONDA HOIDVAMALT ehk üritan siin “plastiku- ja kilekotimaailmas” säästvamalt käituda. TEEME MAAILMA PAREMAKS:).


1 arvustus tootele VÄRAV PÕHJA-TAISSE “IIDSE LANNA RADADEL”

  1. Maire Käspri

    Oleme väga tänulikud Jensile selle imelise tripi eest. Huvitav oli näha “päris” Tai elu, toredaid inimesi ja kaunist loodust. Tuleme kindlasti tagasi!

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga