PHUKETi TRIPP

(7 arvustused)

 79.00

Phuketile ring pealeッ
Mõnusas võtmes Phuketi tutvustustripp…
Tasuta pick-up: Rawai/Nai Harn, Kata, Karon, Patong, Kamala, Surin

€ 
Lisan neist

Kirjeldus

PARADIISISAAR.ee PHUKETI TRIPP viib Sind ringreisile, kus on põimunud nii vaatamisväärsused kui ka troopika ja lõbu. Phuketi saar, mida kutsutakse Andamani mere pärliks, annab selleks imelised võimalused ja miks mitte siis sellest osa saada…

Olen meie Phuketi tripi loonud selliselt, et see päev oleks Sulle võimalikult mitmekesine ja informatiivne. Phuketi infot ja kultuuri kuuled-näed rohkesti, kuid pearõhu oleme ikka asetanud imelistele vaadetele ning randadaele. Sa tulid ju puhkama… Phuketil on üle neljakümmne ranna! Pooled neist tuntud kuurortrannad, kuid teine pool on rannad, mida näevad ja kogevad suht vähesed. Nii, et rannalina** kaasa ja rannariided selga:), sest tripi keskel toimub “rannasiesta”. Lisaks piilume ka Phuketi veealust elu ehk saad snorgeldada.

**Soovitan kohalikku rätikut ehk sarongi. Ka meestele! Maksab tänavaäärsetel lettidel €3-4 ja see on imekerge ning kuivab kiirest. Me kõik teame, mida kujutab endast üks märg ja liivane käterätt…

Nii, vaated! Võimsaim vaade Phuketile ja teda ümbritsevatele saartele avaneb Nakkerdi mäe tipust. Sealt on selge ilmaga näha imeline Phi Phi arhipelaag ning vahest isegi 80km kaugusel asuv Lanta saar. Lisaks asub seal ka Phuket Big Buddha ehk suure Buddha valgest marmorist hiigelkuju. See on Phuketi võimsaim maamärk. Seda kuju silmad nii Phuketi idakaldalt (Phuketi kohalike “kodu”), kui ka olles läänekaldal (turistide pärusmaa). Nii, et kui näed Buddha kukalt, siis oled Phuketi hotellirannikul.
Ei saa külastamata jätta ka Phuketi kõige lõunapoolsemat tippu Promthep Cape’i (Promthepi neem) ja vast tuntuimat Karon Viewpoint’i ehk Kolme ranna vaatekohta. Sealt avanevad siis vaated korraga Karoni-, Kata- ja Kata Noi randadele.
Üks veel:). Khao Toh Sae Viewpoint’ist naudid saare pealinna Phuket City panoraami. See mägi on rahvakeeli tuntud kui Ahvimägi. Selle mäe on “vallutanud” ja oma koduks teinud sajad makaagid (Taimaa looduses igapäevane tegelane) ja põhjus on väga lihtne, sest paljud puuviljamüüjad viivad oma mahamüümata jäägid sinna… Seal siis saad väga lähedalt näha ahvielu.

Palun ära võta ahvidele andmiseks mitte midagi kaasa, sest metsikult elavaid loome ei peaks inimesed söötma…

Järgmiseks Phuket Town’i vanalinn. Kuigi ametlikult on linna nimetus aastaid juba Phuket City, siis vanade aegade mälestuseks kutsun teda ikka veel Phuket Town’iks. Kõlab paremini ja tegelikult annab olemust palju täpsemalt edasi. Sealne vanalinn on pesuehtne China Town (Hiinalinn). See on nii äge miniatuurne nukulinn! Värviline ja armas…

Siinne elu on nii hea ja zen sellepärast, et Tai inimesed järgivad Buddha õpetust. PARADIISISAAR.ee PHUKETI TRIPP kiikab ka sellesse maailma. Teele jääb Wat Chalong, mis on paarisaja aastane uhke templikompleks. Kuigi Buddha kalender vanim maailmas, siis tuuril kuuled, miks nii vähe vanust sel? Lisaks uuri enne tuurile tulekut järgi ka, mis nädalapäeval Sa sündisid…
Chalongi tempel on küll “turistikas”, aga annab hea vaate ja kogemuse templikompleksi ülesehitusest ning samas ka rituaalidest, mida kohalikud templikülastajad seal läbi viivad.

Mida veel?

Puuviljad Taimaal… Kui näed siin Taimaal puuvilja letti, siis võtab silme eest päris kirjuks. Ananass, arbuus, banaan ja mango on tuttavad, aga edasi!?! Phuketi tripp viib Sind ka puuviljaturule ja avab siinse puuviljamaailma.
Mereannid Taimaal… Tai köögis kasutatakse lisaks kanale ka palju kala ja krevetti. Lisaks krabid, kalmaarid, erinevad teod, jne. Selle kõigega on hea tutvust teha Phuketi värskekalaturgudel. Mina pean parimaks Rawai kalaturgu, sest seal on ainulaadne võimalus lisaks mereandide nägemisele, neid ka suhu pista:) ehk seal saab parima mereandide söömiskogemuse Phuketil. Tuled tripile, siis näed!

Kui Sa või Sinu lapsed ei armasta mereande, siis palun ütle seda tripile tulles, sest siis me teame pakkuda Sulle midagi muud.
Ja lihtsalt infoks – Kui soovid Tai rikkalikust toiduvalikust ülevaadet saada, siis tea, et igal minu personaalsel tripil tutvustan erinevaid Tai toite. Seega, kui käid kõik minu tripid läbi, siis on parem osa Tai köögist ära proovitud…

Phuketil ring peal! Lõpetuseks ütlen, et võta see tripp ette oma esimesel puhkusenädalal. Saad paljuski Phuketi saare osas targemaks ning edasine on juba puhas rõõm… Kui soovid sukelduda ka Tai turuellu, siis oled kutsutud igal pühapäeval toimuvale PHUKETi TURUTRIPILE.

Tripi algus sõltuvalt Sinu hotellist 8:30-9:30 (Täpse pick-up aja teatame jooksvalt). Tagasi hotelli peaksid jõudma umbes kell 17:00.

 

Hind sisaldab:

– Sinu Nai Harn/Rawai, Kata, Karoni, Patongi, Kamala ja Surini hotelli edasi-tagasi transfeere;

³ Kui asud mõnes teises Phuketi piirkonnas, siis palun vali igale tripitajale lisaks ka tsooniväline transfeer. Ka lapsele vanuses 4-12.

– lõunasööki;
– snorgeldamisvarustust;
– joogivett.

See on tripp, millel Jens paradiisisaarelt ise ei osale.
NB! Lapsed tripile kaasa…
Kõik lapsed on oodatud. Väikelapsed vanuses kuni 4a tripivad tasuta.

Märkused:

Buddha mäe tee äärde jääb ka paar “vana kooli” elevandisafarit, mis ikka veel kasutavad ära neid majesteetlikke looduse kroone. Ise ma sellist tegevust ei tolereeri, aga nad on seal. Ka beebielevandid:(. Ise võtad otsuse vastu, kas lähed patsutama või mitte.

Soovitused:

Selga siis rannariided, kaasa rannalina, päiksekreem ning kindlasti fotokas. Sularaha ka, kui soovid näiteks meeneid osta.
NB! Naisterahvad, palun võtke kaasa templi külastamisel õlgadele panemiseks rätik/sarong.
Ilusaid Phuketi mälestusi soovides,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Tai puhkusekorraldaja7 arvustust tootele PHUKETi TRIPP

 1. Tiiu Raukas

  Täname Janekit suurepärase ja põhjaliku Phuketi trippi eest. Saime reisi alguses palju huvitavat teada Taimaast. Väga lahe päev oli, seda enam et oli privaattripp.
  Tiiu ja Andrei

 2. Kätlin

  Trip edukalt tehtud! Aitäh, väga mõnus oli! 😋

 3. Ülle Alliksaar

  Phuketi saare tripp reisi alguses oli super. Aitäh sõber Janek, olid nagu “eest sugulane” kaugel Taimaal, mitte nagu ametlik giid, vaid keda nagu tunneksid juba ammu. Kuna asjaolude tahtel oli nagu privaattuur, siis meile oli see veel ekstra äge. Päev oli parasjagu pikk, mitte väga väsitav, koos väikese ujumispeatusega. Meile oli tähtis hea emotsioon ja lõbus meelolu, no mida ühelt puhkuse päevalt veel tahta. Edu sulle ka sinu eesti baaris-ühes väikeses eesti oaasis, sellel tohutu möllu tänavas.
  Ülle ja Silva 3. dets 2019

 4. Kristina ja Kaido Pärnust

  Puhkus on läbi ja oleme tagasiteel koju. Täname sind ja Paradiisisaart, et aitasite meie esimese tutvuse Taiga teha mõnusaks, mugavaks ja sujuvaks; kodulehelt saime palju kasulikku infot, mida ja kuidas meie esimesel reisil sellel imeilusal maal teha.

 5. Käthlin

  Käisime Jensi kaudu päevasel Phuketi tuuril ja paremat algust puhkusele oli raske loota. Suurepärane teenindus, väga tore Eesti saatja(Janek😊), rohkelt vajalikku infot ja nalja ka ikka. Soovitame sõpradele suurima hea meelega ja kindlasti proovime järgmine kord midagi uut!

 6. Kadri

  Täname, olid väga toredad tripid koos teiega! Soovitame ka sõpradele!
  Ilusat jõuluaega ja toredat aastavahetust!
  Edu!

 7. Jens paradiisisaarelt

  Paradiisisaar.ee tuuride klassiku taassünd. Parem, kui kunagi varem:)

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga