PHANG NGA ja RAILAY TRIPP 2p

(4 arvustused)

 225.00

Mõnus retk imelise looduse sõpradele…

Liituda saab Phuketilt, Krabist ja Khao Lakist
Sobib kõigile

€ 
Lisan neist

Kirjeldus

Phang Nga ja Railay tripp kuulub trippide sarja “Imeline Taimaa”, mis viib Sind avastama siinseid erilisemaid piirkondi. Just neid, mis peaksid olema iga Taimaast huvitatu soovidenimekirja tipus… Ja nende paikade all pean silmas eelkõige neid kohti ja paiku, kus “emake maa” on olnud eriti lahkeッ.

PHANG NGA LAHE RAHVUSPARK

Phang Nga on naaberprovints nii Phuketile kui ka Krabile. Ja eelkõige on ta tuntud oma võrratute maapinnast välja turritavate mäemügarike poolest. Eriti ehedalt saab uudistada neid just Phang Nga lahelt, kuhu see tripp Sind esmalt viibki.

Paljud turistid otsustavad sinna sõita kiirkaatriga otse Phuketilt võis siis Krabist. Ise ma eelistan seda piirkonda avastada hoopiski teistmoodi. Ma alustan seda trippi Phang Nga’lt. Eelkõige sellepärast, et lahe põhjaosa on peale sinna loodud kaitseala muutunud Taimaa suurimaks mangroov-metsade kasvualaks. Ning oleks tõesti kahju, kui see nägemata jääb.

Mangroovid

… on siis ainus puuliik, mis elutseb soolases merevees ning nende funktsioon on kaitsta maapinda tõusuvete meelevalla eest ja toota maailmale väärtuslikku hapnikku. Samuti annavad nad toreda elukoha erinevatele linnu ja loomaliikidele. Kui veab, siis pole ime näha ahve või monitor-sisalikke. Värvilised kingfisherid ja valgepea-kotkad on suht tavaline nähtus, kuid sukelduvad riffi-toonekured on seeeest tegijad:).

Mis aga kõige põnevam nende mangroovide juures on, on see, et nad moodustavad suht keeruka kanalitesüsteemi. Mööda neid on väga lahe seigelda ning paremaks liiklemiseks kasutan seal kohalikku siledapõhjalist pikasabalist paati. Esiteks seepärast, et me kinni ei jääks (veetase tõusude-mõõnade vahel kõigub vähemalt 2-3 m) ning teiseks, sellisest paadist avaneb tripitajatele kogu aeg 360°-ne vaade. Uskuge, seda on Phang Nga lahel olles vaja!!! Kaatritripi ajal näed sa pigem oma kaasreisilisi une käes “nokkimas”, sest väljavaade nendest on ju pea olematu…

James Bondi saar

…ei jää meil ka avastamata. Pakun, et üks Tai kõige külastatuimaid saari, mis tähendab küll palju-palju rahvast, aga teisalt – looduse poolt jällegi üks imeline etteaste! Nii, et on väärt külastamist…

Meie Phang Nga lahe tripi viimaseks külastuskohaks saab olema Panyee saar. Samuti üks äge VAATAMISVÄÄRSUS omaette. Terve suur küla on ehitatud ainult postidele. Nii, et jalutades külavahel, loksub meri pidevalt meri sinu jalge all. Mainin ka, et tegemist on täiesti funktsioneeriva kalurikülaga, mis asutati pea 200 aastat tagasi ning viimastel andmetel elab seal 360 pere ehk pea 1,700 inimest. Täpsemalt kuuled-näed nendest meie Panyee “linnaekskursioonil”, kus kiikame pisut nende nö tavaellu…

KRABI PROVINTS

Peale Phang Nga merereisi võtame suuna juba Krabi provintsi, mis on üks maalilisemaid Tai piirkondi üleüldse. Enam ei mäletagi, mis selle mulje on minusse söövitanud. Kas sealsed rannikuäärsed kaljuseinad, vaated kaljusaartele, lõputud õlipalmiistandused või miski muu… Aga lähme vaatame, mis emotsioonid Sind seal haaravad:).
Krabis ma viin Sind esmalt Ao Luk’i koobastesse. Algab meie tripi nö. aktiivsem osa, sest ees ootab meid paaritunnine kajakimatk Than Bok Khorani rahvuspargis. See on tuntud eelkõige oma iidsete koopamaalingute poolest, kuid minu lemmikuks on seal üks saladuslik laguun, kuhu pääseb sisse mööda kitsast koopatunnelit ja ainult teatud veekõrgusega. Nii, et ajastus peab olema meil täpne!

Tripiöömaja ootab meid kohe sealsamas Ao Luk’is. Nimetan seda naljatledes suvilaks ning sealset perenaist oma Tai vanaemaks. Südamlik ja siiras “Tai tädi” ning väga hea inglise keelega. Nii, et kes soovib pisut rohkem kuulda tailaste elust-olust, siis katsu tädiga jutule saada…

Uus päev ja uued seiklused… Sõidame RAILAY “saart” avastama.

Tsiteerides klassikuid, siis: “See polegi nagu päris saar, see on rohkem nagu poolsaare moodi saar!”

Tegemist on tõepoolest poolsaarega, kuigi leidub ka neid, kes arvavad, et tegu on ikkagi saarega. Saab ju sinna ainult paadiga! Muidugi maailmas on ka veel paljud, kes arvavad üleüldse, et Krabi on üks suur saar.
Seal asuv Phra Nang’i randa hinnatakse maailma randade TOP 10-sse ning see meie tripi viimaseks külastuskohaks saabki.

PUHKUSEAEG ツ

Kõrged kaljuseinad täis hiiglaslikke stalaktiide ja helesinine merevesi loksumas valgemast valgemale rannaliivale – see on stseen sinu Railay puhkusest! Aga kui sa pole peesitaja, siis on mul sulle välja pakkuda kaks alternatiivi. Esimene neist – Diamond Cave – on jalutuskäik teemantkoopasse, kus on kergesti ligipääs eriilmelistele koopamoodustistele ning kokku võtab see retk aega umbes tund, tund poolteist.

Teine tegevus, mis sobib rohkem ekstreemsuste otsijatele, oleks Railay lahe vaatekoha ja Printsessi laguuni külastus. Saab kõvasti ronida ja rassida ning mõni koht on päris hirmuäratav. Nii, et kui Sa oled enam vähem vormis ja järske kallakuid ei karda, siis ma soovitaksin sulle seda retke. Ajakulu tund kuni kaks.

Lõpetuseks lisan veel, et selle tripi käigus külastame ka Krabi kõige tuntumaid kuurorte – Ao Nang’i ja Nopparat Thara’t. Seega saate pisikese pilguheite ja ka informatsioonikillu võibolla oma järgmise aasta puhkusepaigast:).

 

Tripi algus sõltuvalt Sinu hotellist 7:00-8:00 (Täpse pick-up’i aja teatame jooksvalt). Tagasi hotelli peaksid jõudma järgmisel päeval umbes kell 18:00.

Tripi eeldatav pick-up aeg Phuketi lõunaosast algab 7:00 ehk mida põhja poolt alustad, seda hiljem pead ärkama… (näiteks Nai Yang’ist alates 7:45). Yao saartelt tulijate pick-up Phuketi Bang Rong pierilt algab kell 8:00. Khao Lak’i piirkonnast al. 8:00. Krabi piirkonna pick-up’id algavad tavaliselt 7:30.

 

Hind sisaldab:
– Sinu Phuketi või Krabi hotelli edasi-tagasi transfeere;
² OLE KAVAL JA KASUTA TAIMAAL RINGI LIIKUMISEKS MINU TRIPPE ehk alustaksid ühes Tai piirkonnas ja lõpetaksid teises… Selle tripiga jõuaksid näiteks Phuketilt/Yao Yai’lt/Yao Noi’lt Krabisse või Krabist Phuketile/Yao Yai’le/Yao Noi’le. Ja pagasi pärast ei pea muretsema, sest see leiab reisi ajal omale koha.
– kõiki maismaa- ja veepealseid sõite vastavalt programmile;
– majutust 1-le kaheses toas (igas toas wc ja dush);

¹ Kui reisid üksinda või reisiseltskond on paaritu arvuga, siis lisa oma tellimusele ka ÜKSINDA TOAS lisatasu. Laps 0-12 saab magada koos vanematega ühes toas lisatasuta.

– 2 lõunasööki/1 hommikusööki/1 õhtusööki;

Tripi esimene söögikord on ca 13:00. Kui Sinu majutusasutus ei paku varajast hommikusööki, siis ole hea ja varu tripile eelneval õhtul endale midagi hommikusöögiks.

– 4-5 tunnist Phang Nga lahe trippi pikasabalise paadiga;
– James Bondi saare külastust;
– “ekskusriooni” vaiadele ehitatud Koh Paney meremustlaste külas;
– 2 tunnist kajakimatka koobastes ja laguunides Thanboke Koranee Rahvuspargis;
– Railay poolsaare trippi pikasabalise paadiga;
– rahvuspargitasusid;
– joogivett.
Gruppide suurus tavaliselt ca 10 täisk.

NB! Lapsed tripile kaasa…
Siin pead ise otsuse vastu võtma. Mina saan hakkama. Väikelapsed vanuses 0-3a tripivad tasuta.
Soovitused:
Kaasa võta vahetusriided; kui tahad ronida Railay Viewpointi, siis ka kinnised jalatsid (spordijalats või rihmikud); käterätt või rannalina; ujumisriided; päiksekreem ning kindlasti fotokas. Samuti võiks reisikotti visata ka rulli wc-paberit, kuna maanteede äärsetes tualettides seda ei leidu.
Ilusaid Tai mälestusi soovides,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Tai puhkusekorraldaja

Alates hooajast 2017/2018 viin oma tripid, matkad ja rännakud läbi KESKKONDA HOIDVAMALT ehk üritan siin “plastiku- ja kilekotimaailmas” säästvamalt käituda. TEEME MAAILMA PAREMAKS:).


4 arvustust tootele PHANG NGA ja RAILAY TRIPP 2p

 1. Anneli

  Jens tõesti teab ja oskab meeldejäävaid trippe korraldada!!!!Soovitan ka kõigile😉

 2. Marina

  Tere Jens!

  Tahame veel kord öelda:suur tänu SUPER elamuste ja seikluste eest! Need kogemused ja looduse ilu ei unune iial.

  edu ja jõudu Sulle

  Marina ja Tiit

 3. Liivi

  Soovitan Jensiga tripitada kui soovid näha ehedamat Taimaad kui hotelliaknast paistab. Sellelt tripilt jäi meelde nii mõndagi. Minu 70aastane ema sai esimest korda süstaga sõita. Lisaks avaldas talle suurt muljet vaiadele ehitatud moslemite küla. Minu jaoks olid põnevad mangroovimetsad, mida ma polnud varem näinud ja ka Krabi rannad, kuhu tahaks kunagi veel tagasi minna. Lastele meeldis väga “Tai grill” mida saime teha õhtusöögiks. Minu abikaasa sai palju infot Tai köögi kohta, mida ta peale trippi kohe restoranides proovima hakkas. Ka Krabile tahaks ta kunagi tagasi minna süstaga ringi seiklema. Lühidalt – me kõik jäime väga-väga rahule.

 4. Hülle

  6.-7.märtsi tripitajate tervitus Jensile ja soojad soovitused neile, kel plaanis tripile minna! Jensiga koos on huvitav ja hariv koos tripitada. Meie seltskond jäi väga rahule, nägime imeilusaid kohti, saime teada põnevaid fakte tailaste elust-olust ja i-le täpiks oli ise valmistatud Tai õhtusöök kohalikus söögikohas. Aitäh Jens!

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga