VÄRAV LÕUNA-VIETNAMI

(1 ülevaade)

 750.00

Kutsun Sind rändma Lõuna-Vietnami värvikatele radadele…

Saab liituda Saigonist (Ho Chi Minh) või Phuketilt ²

€ 
Lisan neist

Kirjeldus

Värav Lõuna-Vietnami avaneb meile Saigonis. See linn kannab küll viimased 40+ aastat suure juhi ja Vietnami liitja Ho Chi Minh’i nime, kuid nagu enamusele lõunavietnamlastest, meeldib ka mulle see vana ja traditsiooniline linnanimi…

Saigon pakub meile väga värvikat ja põnevat avastamist. Toidumaailmast kuni võõrvõimude “ahistamisteni”. Me kõik oleme kuulnud ju Prantsuse koloniaalimpeeriumist, Vietnami sõjast ja kommunismi võidukäigust. Seega meile seiklejatele, annab see ajalookilde söögi ette ja söögi taha. ÄGE!

Vietnami köök on tegelikult üks põhjus, miks ma ikka ja jälle Vietnami läheksin. See “rullidemaailm” on ikka võimas. Mulle meeldib kui näpud saab toiduseks. Nii, et tunde hiljem tunned veel sõrmedel õrnalt oma viimase toidukorra aroome. Pole vahet, kas pesed käsi korra või kaks. Siis erinevad nuudlisupid. Ühine nimetaja on neil Phở (häälda: “Faa”). Puljong, mis annab sellele roale iskikupärasuse, on iga kokatädi või -onu eriline etteaste. Üks imelisem kui teine…

Suu jookseb vett siin kirjutades:)

Veel nimetan ära kvartalisisestel minitänavatel pakutavad aurutatud teod ja molluskid. Külma Bia Saigon’i kõrvale imehea pala. Ja siis Vietnami kohv. Peale õhtusööki oivaline nauding, mmm…

Pool sajandit sõdu. Minu sealne hea giid Chi ütleb poolnaljaga, et sõdida vietnamlastele meeldib… Aga päriselt?!? Seega sõdade jutust me Vietnamis olles ei pääse. GOOD MORNING, VIETNAM!
Sirpidest ja vasaratest lippudel ka mitte. Vietnam on ainuparteiline sotsialistlik vabariik! Aga see vaid puhtalt nostalgialaks “nõukaajainimestele”:). Alates 90ndatest on riik end maailmale kenasti avanud ning vietnamlased oma tegemistes (kapitalistlikus mõttes) vabaks lastud.

Prantslaste pärand on ilus. Saigoni kesklinnas asuvad “Prantsuse kvartalid” on koloniaalajastu arhitektuuripärl. Sealt leiame isegi Jumalaema kiriku Notre-Dame katedraali… Ja kui toidust (jällegi) rääkides, siis Vietnami legendaarne tänavatoit Bánh mì on pesuehtne prantsuse baguette Vietnami võtmes. Need proovime ka ära!

Värav Lõuna-Vietnami paotab meile ka pisut rannamelu. Teise päeva õhtuks me jõuame oma rändamisega Phan Thiết rannikule (Lõuna-Hiina meri), kus asub Mui Ne päikeseline rannakuurort oma laheda kalurikülaga. Terve laht on sõna otseses mõttes täis ülisuuri “supikausse” Thung Chai’si, mis on siis legendi kohaselt “tax free” kaluripaadid.

Muideks väga fotogeenilised:)

Nüüd tuleb minu sealne kustumatu mälestus, mida tahan Sinuga ilmtingimata jagada. Need on sealsed LIIVADÜÜNID. Sahara kõrb peopesal. Nii, et kõrbeseiklus on ootamas:).

Oma rännaku viimaseks õhtuks jõuame jällegi tagasi Saigoni, kus ühes pisikeses kodurestos maitseme minu lemmikut Vietnami rooga Bo La Lot’i (beetlilehtedes grillitud loomalihakebab) ja heietame oma rännakuelamusi ning õhtu lõpetame Saigoni legendaarsel Bùi Viện’i jalutustänaval…

Järgmisel hommikul peale hommikusööki aga lähme igaüks oma radapidi edasi või tagasi. Kui Sa jätkad oma Vietnami seiklusi, siis soovitan minna kaema Mekongi jõe deltaalasid või siis lähed ja pistad varbad vette Lõuna-Vietnami erinevates troopilistes rannapiirkondades… Aga räägime sellest rännakul, sest see on ju värav Vietnami!
Rännaku kestvus: 4päeva ja 3ööd.

See neli päeva ja kolm ööd kestev reis viib meid siis rändama Lõuna-Vietnami huvitavamatele radadele. Lähtepunktiks on Ho Chi Minh’i (Saigon) nime kandev Vietnami linn. Rännakud toimuvad oktoobris-novembris ja veebruaris-märtsis-aprillis. Ise saabun lõunase otselennuga Phuketilt, mis maandub Ho Chi Minh’i (Tan Son Nhat International Airport) lennuväljal 2 paiku. Rännaku algus on 2-3 vahel ehk siis kui tulen Sulle hotelli järgi ja lõpeb neljanda päeva hommikul peale hommikusööki, kui võtan suuna meie hotellist Ho Chi Minh’i lennuväljale.

Rännakud toimuvad, kui grupi suuruseks kujuneb vähemalt 6in. Kui Teid on vähem kui 6 (näit. 2), siis palun saada oma soov sobiliku toimumisajaga siit!. Saan hakata soovitud kuupäeva reklaamima ning ehk õnnestubki meil rändama minna:). Ja samuti on võimalik korraldada ka vahemikus detsember-veebruar, kuid siis rännaku maksumus kallineb +36€.

² NB! Phuketil puhkajad saavad samuti liituda ehk lähme koos! Edasi-tagasi lennupilet jääb tavaliselt vahemikku 100-200€. Kõik sõltub ajast ja saadavusest. Phuketi lennujaama transfeerid võtan enda kanda.
 

Hind sisaldab:

– Sinu Saigon’i (Ho Chi Minh City) hotelli pick-up’i ja drop-off’i;
– kõiki maa- ja veepealseid transporte vastavalt programmile;
– Saigoni linnatuuri;
– Saigoni jõetuuri;
– Trippi Cu Chi tunnelitesse;
– Mui Ne Kaluriküla trippi;
– Džiibisafarit liivadüünidesse (valge ja punane);
– majutust 1-le kaheses toas;

³ Kui reisid üksinda või reisiseltskond on paaritu arvuga, siis lisa oma tellimusele ka ÜKSINDA TOAS lisatasu. Lapsele 0-10 ei pea lisama, sest magab vanematega ühes voodis.

– 3 hommikusööki/2 lõunasööki/3 õhtusööki;

Vietnami köök on avastamist väärt. Seega pane end valmis:).

– muuseumide- ja rahvusparkide sissepääsulubasid;
– joogivett;
– pluss piiramatus koguses EMOTSIOONE:).
Hind ei sisalda Vietnami turistiviisat. Enne Vietnamisse sisenemist pead taotlema endale E-visa (Visa online). Hind ca €25. Kui alustad rännakut koos minuga Phuketilt, siis saan seda taodelda Sinu eest.
 
NB! Lapsed tripile kaasa…
Siin pead ise otsuse vastu võtma. Mina saan hakkama.
 
Sinu pagas:
Iga rändaja saab kaasa võtta ainult käsipagasi!!! Lubatud on 1kott max 7kg +käe- või fotoaparaadikott. Kui reisid suurema pagasiga, siis teata sellest. Mõtleme midagi välja…
 
Soovitused:
Kaasa võtke paar kompl. vahetusriideid (naistel lisaks templite külastamisteks rätik/sarong), lisaks plätudele ka kinnised jalanõud, ujumisriided, hügieenitarbed, päikesekreem ja -prillid ning kindlasti fotokas.
Ja oma Vietnami reisirahaks võta kaasa eurod. Need me vahetame kohalikuks Vietnami rahaks Dong (VND). Donge saad ka muidugi ATM-ist…
 
Ilusaid Vietnami mälestusi soovides,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Vietnami reisijuht
 

Alates hooajast 2017/2018 viin oma tripid, matkad ja rännakud läbi KESKKONDA HOIDVAMALT ehk üritan siin “plastiku- ja kilekotimaailmas” säästvamalt käituda. TEEME MAAILMA PAREMAKS:).


1 arvustus tootele VÄRAV LÕUNA-VIETNAMI

  1. Jens paradiisisaarelt

    Kui Tais käidud, siis vaata Vietnam ka üle. Toit, loodus ja lähimineviku “saaga” on ammutamist väärt!

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga