VÄRAV PÕHJA-TAISSE “TEEPARADIIS”

 650.00

See neli päeva ja kolm ööd kestev reis viib Sind rändama Chiang Mai naaberprovintsidesse Chiang Rai ja Lampang.

Saab liituda Chiang Maist, Bangkokist ¹ või Phuketilt ²

Peale rännakut võid Chiang Maist edasi lennata näiteks Bangkokki, Phuketile, Krabisse, Samuile, Tratti(Koh Chang).
€ 
Lisan neist

Kirjeldus

Oleme jõudnud oma Põhja-Tai rännakutega Chiang Mai naaberprovintsi Chiang Raisse. Eelkõige on minu südame võitnud just sealsed mäenõlvadel laiuvad rohe-rohelised teeistandused. Samuti paelub kohalik teejoomise kultuur. Sain sellest osa ning see liigutas päris mõnusalt:). Nii, et minust on saanud tee armastaja ja -jooja. Mitte küll igapäevaselt, aga kui tunne on hea või leidub tore kaaslane, siis panen teevee tulele ja vean oma mägedest kaasa toodud tavaari välja…

Selle rännaku pisimotiiviks olekski tuua Sind lähemale TEEMAAILMALE. Parim koht, kus alustada A-st ja O-st oma teega tutvumise lugu, on kõrgel mägedes asuv Mae Salong’i teeparadiis. See on siis Põhja-Tais, päris Myanmari (Birma) piiri lähedal, asuv pisike “hiinaküla” oma võrratute teeistanduste, -tehaste ja -salongidega. Üks asi turgatas veel pähe. Seal on väga hea Yunnan’i toit. Nagu mainisin, on siis tegemist hiinlaste kogukonnaga, kes tulid Taimaale pakku kommunistliku Mao Zedong’i diktatuuri eest.

Mõtlete vist juba, et tee ja ainult tee! Ei, päris nii see pole… Aga pisut veel. Selle küla inimesed on keskendunud ainult ühe teesordi valmistamisele ja selleks on Oolong. Kas sellest korjatud teelehest valmib nüüd roheline-, must-, punane või hoopiski mingi “kohalik” Oolong tee ja kuidas see võib ka maitsta… Tule, vaatame ja proovime järgi!

Selles teekülas veedame me oma rännakust umbes kolmandiku. Nii, et jääb piisavalt aega ka muudeks tegevusteks ja kohtadeks…
 

Alates hooajast 2023-24 sukeldume ka KOHVIMAAILMA. Selleks ööbime ühe öö Doi Changi mägipiirkonnas.
 
Põhja-Tai rännakul
 

Kohalikud mägihõimud

Kuna tegemist on piirialaga, siis on ka seal head võimalused teha tutvust mägihõimudega. Mae Salongis sain tuttavaks ühe kohaliku naisõpetajaga ja temaga vesteldes, tulid jutuks ka sealsed mägirahvad. Toredaks uudiseks oli see, et ta ise on samuti abielus Lahu inimesega (ka õpetaja) ning neil on plaan minna õhtul tema kodukülla mee järele… Ei olnud pikka arutamist, mõeldud-tehtud:).
Väga lahe kogemus oli olla päris ehedas mägihõimu bambuskülas ning näha seest ja väljast nende elamisi. Mett me ei saanud, sest vihmasabin segas mee “vurritamist”, aga sain uue küllakutse, juhuks kui peaksin sattuma uuesti nende kanti.

Kuldne kolmnurk ja jalajälg Laoses…

See Tai osa on oma mineviku pärast suht kurikuulus… Vähemalt tänapäeva mõistes, sest selle piirkonna staariks oli OOPIUM – paljude meelemürkide lähteaine. Aga miks seda kohta, kus kolme erineva riigi – Tai, Myanmar ja Laos – piirid moodustavad kolmnurga, nimetatakse kuldseks? Tule ja lähme uurime seda sealses oopiumimuuseumis.

Muuseumis käidud… Nüüd on paras aeg ette võtta paadisõit mööda võimast Mekongi. See jõgi saab alguse Tiibeti platoolt ning ühendab pea kõiki Kagu-Aasia riike. Ning pole ime, kui me näeme oma paadiretkel Hiinast saabuvaid kaubalaste. Samuti põikame korraks ka Tai naaberriiki Laosesse. Külastus on küll väga põgus, kuid näete pisut Lao inimesi ja kuulete nende keelt, mis on vägagi sarnane tai keelele ning muidugi ei tee ju paha kasta keelt kuulsa Beer Lao’ga… või millegi veel eksootilisemaga.

Mida veel?

Meie rännakuteele jääb veel palju, palju. Peale Chiang Mai turgude, veel näiteks kaunimast kaunimad vaated mägedele ja nende vahelistele orgudele, riisiväljad (minu lemmikud), kindlasti ka maasikapõllud, punutud patsidega ananassid, mangopuud, jpm…
Templitest mainiks ära VALGE TEMPLI. Tegemist on kaasaegse budistliku templiga, mille loojaks on üks kohalik Tai kunstnik. Ilus, aga samas ka väga sürr…

Iga rännak on alati ka minu jaoks uus avastusretk! Ehk lõpetuseks tahan veel mainida, et see rännak viib Sind tutvuma Chiang Rai provintsis mulle enim emotsioone pakkunud kohtade, tegevuste ja inimestega. Kuid iga rännak söövitab mällu veel “asju”, mida võiks ja tahaks katsuda. Nii, et lähme ja ammutame sellest võluvast piirkonnast veel ja veel…

Ja kui Sa ei ole veel tutvunud minu Chiang Mai radadega, siis seda saad teha siit!
 
Rännaku kestvus: 4päeva ja 3ööd
Algus neljapäeviti ca.14:00 Chiang Mai(CM) vanalinnas ja lõpp pühapäeviti CM-i lennujaamas hiljemalt 20:00.

Rännakud toimuvad, kui grupi suuruseks kujuneb vähemalt 6in. Kui Teid on vähem, siis palun saada sobiliku toimumisajaga TRIPiSOOV!. Saan hakata soovitud kuupäeva reklaamima ning ehk õnnestubki meil rändama minna:).

¹⁻² Bangkokis olijad ja Phuketil puhkajad saavad samuti liituda! Edasi-tagasi lennupilet jääb tavaliselt vahemikku 100-230€. Kõik sõltub ajast ja saadavusest.
NB! Phuketi lennujaama transfeerid võtan enda kanda.
Ühe otsa rongipilet Bangkokist CM’i avatud kupeega rongis (2.klass) maksab ca €30.00.
 
Hind sisaldab:
– Chiang Mai vanalinna tutvustustuuri koos kohalike turgude külastamisega;
– road trippi CM-Mae Salong-Chiang Rai-Lampang-CM;
Sõiduvahend sõltub grupi suurusest (üldjuhul ikka 4×4 maastur). Soovi korral ka kaherattalised**
– “Teepäeva” ehk jalutame teeistandustes, külastame “teetehast” ja degusteerime teesorte;
– “Kohvipäeva” ehk jalutame kohviistandustes, külastame “kohvitehast! ja degusteerime teesorte;
– ülevaadet kohalikest mägihõimudest;

Rännaku jooksul püüame külastada paari mitte turistile mõeldud mägihõimuküla.

– Kuldse kolmnurga trippi(oopiumi muuseum, paadiretk Mekongi jõel+Laose pisikülastus)
Pole vaja Laose viisat!!!
– Santikhiri- , Valge-, Sinise- ja Musta templi külastust;
– TAEVAPAGOODI ehk Wat Chaloem Phra Kiat Phrachomklao Rachanusorni külastust;
– majutust 1-le kaheses toas;

³ Kui reisid üksinda või reisiseltskond on paaritu arvuga, siis lisa oma tellimusele ka ÜKSINDA TOAS lisatasu. Lapsele 0-10 ei pea lisama, sest magab vanematega ühes voodis.

– 3 lõunasööki/3 hommikusööki/4 õhtusööki;
– rahvuspargitasusid;
– joogivett;
– pluss piiramatus koguses EMOTSIOONE:).

** Kaherattalistega õnnestub see rännak kõige paremini:). Hinna sees on pisikesed mootorrattad/rollerid hinnaga €6-7/päevas ja nende kütus. Rentimisel lisandub deposiit €80, mis tagastatakse. Kui soovid suuremat ratast, siis tutvu nende rendihindadega.

 
NB! Lapsed tripile kaasa…
Siin pead ise otsuse vastu võtma. Mina saan hakkama.
 
Sinu pagas:
Iga rändaja saab kaasa võtta ainult käsipagasi!!! Lubatud on 1kott max 7kg +käe- või fotoaparaadikott. Kui reisid suurema pagasiga, siis teata sellest. Mõtleme midagi välja…
 
Soovitused:
Kaasa võtke vahetusriided, soojem dressikas, lisaks plätudele ka kinnised jalanõud, ujumisriided, päiksekreem ja -prillid.
 
Ilusaid Tai mälestusi soovides,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Taimaa rajaleidja
 

Alates hooajast 2017/2018 viin oma tripid, matkad ja rännakud läbi KESKKONDA HOIDVAMALT ehk üritan siin “plastiku- ja kilekotimaailmas” säästvamalt käituda. TEEME MAAILMA PAREMAKS:).


Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “VÄRAV PÕHJA-TAISSE “TEEPARADIIS””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga