ANGKORI TEMPLID

Hinnatud 5.00/5 1 kliendi hinnangu põhjal
(1 ülevaade)

 369.00

Kutsun Sind rändama Taimaa naaberriiki Kambodžasse!

Seal on üks imeline paik, mis sõna otseses mõttes on maapealne paradiis. Enam küll mitte nii hiilgav, kuid see suursugusus ja vägevus on suuresti tajutav ja ka “katsutav”…

Algusega: Siem Reap ja Phuket*

 

Ükski kuupäev ei sobi??? Vali siis siit!

Puhasta

Kirjeldus

Niisiis, avastamist on ootamas ANGKOR – iidse Khmeeri Impeeriumi pealinn. Keskajal oli Angkor maailma suurim asum. Paljude templite, paleede, terasside, alleede ja hiiglaslike basseinidega superlinn, kuid 15.sajandil vajus ta mitmetel põhjustel unustuse hõlma ja uppus džunglisse. Aeg möödus ja alles mitmeid sajandeid hiljem taasavastati Angkori templid. Just templid, sest need olid ehitatud erinevalt teistest hoonetest, vaid kivist. Tublid arheoloogid ja restauraatorid üle maailma on oma taastamistöödega selle ajast ja vihmametsast puretud maailmapärandi meieni toonud õnneks väga truupäraselt ja ma olen tänulik, et tänapäeval on võimalik näha, mida tolleaegsed kuningad ja usk suutsid luua. Minul jäi Angkori templeid avastades suu päris pikaks ajaks ammuli, päriselt ka:).

Angkori templite avastamiseks on meil aega paar päeva, kuid see ei tähenda, et palehigis rassimegi päevad läbi templite vahel. Esiteks pole meil niipalju aega ja teiseks, mitmed on kahjuks päris kurvas seisus. Seega olen selle rännaku jaoks välja valinud mind enim kõnetanud meistriteosed ja me külastame neid nende “parimatel” külastusaegadel. Nii, et mõnda templit külastame vaid päikesetõusu ja/või -loojangu vaatamiseks ning mõnda külastame isegi 2-3 korda. Ja seda kõike parema tunde ja miks mitte, ilusamate fotode saamiseks.

Kuid see pole veel kõik. Nagu ennist kirjutasin, siis tegelikult jääb meil küllaldaselt aega, et näha teisigi toredaid ja avastamistväärt kohti.
 

TONLE SAP

See looduse fenomen on minu arvates Siem Reap’i piirkonna teine pärl. Igal aastal mängib selle järve veetase muutumismängu. Sügiseti saab Tonle Sap’ist hiigeljärv, muideks pindalalt Kagu-aasia suurim, kuid kevadeks kaotab ta oma suursugususest 6-7 korda. Peasüüdlane selles tõusus ja languses on Mekongi jõgi. Aga lähemalt juba rännakul…

Tonle Sap’i järve on kõige ägedam minna kaema just kevadeti (märts-aprill), sest siis on näha selle järve kõige drastilisemad muutused ehk paljastuvad kohalike majade “vundamendid” ja järve ümbritsevad jämedad Raing’i puud (magevee mangroovid). Ühesõnaga, päris sürr-maailm.

Järvega tutvumiseks planeerin ca pool päeva. Tonle Sap’i paadiretk ise kestab küll 2-3tundi, kuid teel järvele, mis jääb linnast paarikümne km kaugusele, saame kogeda päris kohalikku elu, mis samuti on kogemus omaette…

 

SIEM REAP’i TURUELU …

Khmeerid, sarnaselt tailastele, on samuti turusõltlased. Seega kohalikke turge leiab igast linnajaost ja erand pole selles ka meie rännaku põhipaik Siem Reap. Kambodža turud on väga ägedad. Näiteks üheks iseärasuseks on sealsed turuletid. Kõik mis lettidel, on suuresti sama, mis Taimaal… Aga lahedaks iseärasuseks on see, et 99% Kambodža turumüüjatest on end sisse seadnud leti peale, otse oma oma armsate juurikate, kanade, kalade, jt turukaupade keskele.

 

… ja KHMEERI KÖÖK

Alusatan sellest, et Tai toidumaailm on minu maitsele meelepärasem ja nauditavam. Kuid need üksikud Kambodža vahelepõiked on saamas väga huvitavateks toiduretkedeks. Sealsed toidud on ju paljuski võõras ja see ongi selle juures äge! Nii, et kui Sulle meeldib ka kõike proovida ja katsetada, siis tere tulemast klubisse:). Minu lemmikud on Kambodža tänavatel ringi uitavad POP-UP söögitädid. Sõna otseses mõttes on tal kogu “resto” kooguga õla peal. Nagu tuleks kaevult… Ja kui keegi soovib einestada, siis laob ta oma potid, pannid, vaibad, toolid laiali ja HEAD ISU.

 
Rännaku kestvus: 5päeva ja 4ööd.

See viis päeva ja neli ööd kestev reis viib meid siis rändama Kambodža hiilgeaja radadele. Lähtepunktiks on Siem Reap’i nime kandev Kambodža linn. Rännakud toimuvad oktoobris, novemberis (siis on Tonle Sap pilgeni täis) ja märtsis, aprillis (siis peaaegu tilgatu). Ise saabun varahommikuse otselennuga Phuketilt, mis maandub Siem Reap’i lennuväljal hommikul 8 paiku. Rännaku algus on 10-11 vahel ehk siis kui tulen Sulle hotelli järgi ja lõpeb viienda päeva varahommikul peale hommikusööki, kui võtan suuna meie hotellist Siem Reap’i lennuväljale.

Rännakud toimuvad, kui grupi suuruseks kujuneb vähemalt 5-6in. Kui Teid on vähem kui 6 (näit. 2), siis palun saada oma soov sobiliku toimumisajaga siit!. Saan hakata soovitud kuupäeva reklaamima ning ehk õnnestubki meil rändama minna:). Ja samuti on võimalik korraldada ka vahemikus detsember-veebruar, kuid siis rännaku maksumus kallineb +36€.

*NB! Phuketil puhkajad saavad samuti liituda ehk lähme koos! Edasi-tagasi lennupilet jääb tavaliselt vahemikku 80-180€. Kõik sõltub ajast. Mida varem osta, seda odavam! Lennujaama transfeerid võtan enda kanda.

 

Hind sisaldab:

– Sinu Siem Reap’i hotelli pick-up’i ja drop-off’i;
– kõiki maa- ja veepealseid transporte vastavalt programmile;
– Angkori piirkonna avastamisretke;
– paadiretke postidele ehitatud kalurikülla Tonle Sap’i järvel;
– Retke Kuleni mägedes asuvasse rahvusaparki;
– Siem Reap’i linnatuuri koos kohalike turgude uudistamisega;
– majutust 1-le kaheses toas**;
– 4 lõunasööki/4 hommikusööki/4 õhtusööki;

Kambodža köök on avastamist väärt. Seega pane end valmis:).

– ingliskeelseid kohalikke giide ja eestikeelset reisijuhti;
– rahvuspargi- ja Ankgkor Wat’i piirkonna sissepääsulubasid;
– pluss piiramatus koguses EMOTSIOONE:)

** Rändaja üksinda toas lisatasu eest! 1öö: €15

 

Hind ei sisalda Kambodža turistiviisat, Hind piiril $30.

NB! Lapsed tripile kaasa…
Hind lapsele vanuses 4-12 on €175.

Tasud tripil

 

Sinu pagas:
Iga rändaja saab kaasa võtta ainult käsipagasi!!! Lubatud on 1kott max 7kg +käe- või fotoaparaadikott. Kui reisid suurema pagasiga, siis teata sellest. Mõtleme midagi välja…

 

Soovitused:
Kaasa võtke vahetusriided, lisaks plätudele ka kinnised jalanõud, tualettpaberit, päiksekreem ja -prillid ning kindlasti fotokas.

 

Ägedat avastamist,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Kambodža reisijuht
 

 
Alates hooajast 2017/2018 viin oma tripid, matkad ja rännakud läbi KESKKONDA HOIDVAMALT ehk üritan siin “plastiku- ja kilekotimaailmas” säästvamalt käituda. TEEME MAAILMA PAREMAKS:).
 


– KAMBODŽA RÄNNAK –

1 arvustus tootele ANGKORI TEMPLID

  1. Hinnanguga 5 / 5

    Jens paradiisisaarelt

    Kagu-Aasia pärl!

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga